Jednym z pierwszych kroków, które warto wykonać przed przystąpieniem do przygotowania do egzaminu STANAG 6001 jest odwiedzenie strony Wojskowego Studium Nauczania Języków Obcych (http://wsnjo.wp.mil.pl).

 

W zakładce MATERIAŁY EGZAMINACYJNE klikamy w link MODELE EGZAMINACYJNE, a następnie wybieramy interesujący nas model (poziom 1, 2, 3 lub 4).

Dlaczego warto przeczytać ten opasły dokument?

 

Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, z którymi warto się zapoznać zanim przystąpimy do ćwiczeń praktycznych.

 

Co zawiera każdy model egzaminacyjny?

1. specyfikacje egzaminu, czyli szczegółowy opis egzaminu z poszczególnych sprawności (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie) zawierający:

 

-opis testu
-zakres tematyczny
-rodzaje zadań
-wymagane umiejętności
-polecenia
-punktację

2. Przykładowe materiały egzaminacyjne (czyli autentyczne zadania egzaminacyjne) ze szczegółowymi kryteriami oceny dla każdej sprawności oraz arkuszami oceny, które egzaminator wypełnia podczas oceniania egzaminu.

3. Szczegółowy opis przebiegu egzaminu (mówienia i pisania) z podaniem czasu trwania poszczególnych zadań i opisem tego co krok po kroku dzieje się podczas egzaminu.

4. Przykładowe prace pisemne (z opisem i punktacją egzaminatora).

Jeżeli masz jakies pytania, zadaj je w komentarzach do tego postu, chętnie na nie odpowiem.

Jeżeli nie masz czasu czytać całego dokumentu, nie martw się!

W kolejnych wpisach postaram się pokrótce przybliżyć najważniejsze informacje pomocne przy przygotowaniach, a następnie przejdziemy do informacji bardziej praktycznych 🙂

%d bloggers like this: